Management Team

2018-19 (2019 Show) 

President 

James Harris

Vice Presidents  

Alan James  

Leonie Edwards 

Secretary  

Colin Ince 

Assistant Secretaries 

Roslyn Ince 

Leanne Dries.

Treasurer

Lloyd Butler

Assistant Treasurer  

Biancia Gilfillan 


 Management Committee

Michelle Akins, 

Annette Baldwin, 

Craig Baldwin, 

Hannah Baldwin, 

Josephine Baldwin, 

Matt Boyle, 

Lloyd Butler, 

Wayne Carter, 

Brett Cooper, 

Leanne Dries, 

Ryan Dries, 

Leonie Edwards,

Scott Edwards, 

Ben Ellis, 

Biancia Gilfillan, 

Trevor Gorsch, 

Robbie Haidar, 

Katherine Harris, 

James Harris, 

Ernie Holstein, 

Shayne Holstein, 

Chloe Hutchinson, 

Karen Hutchinson, 

Colin Ince, 

Roslyn Ince, 

Max Ince, 

Tracey Jacobson, 

Alan James, 

Karen James, 

Greg Johnstone, 

Rosemary Laing, 

Ken Maddocks, 

Bevan McBride, 

Tanyia McBride,  

Kath Massey, 

Cherie Mason, 

Greig Mason, 

Steve Mudryk, 

Donna Murray, 

Wendy Murray, 

Craig Spiteri, 

Bec Swanbrough, 

Chris Taylor, 

Brooke Terry, 

Ken Trappel, 

Damian Worth, 

Brenda Wilson, 

Trevor Wilson,

Shelly Wright.

Executive Committee 

James Harris, 

Colin Ince, 

Lloyd Butler, 

Leonie Edwards, 

Alan James, 

Biancia Gilfillan, 

Karen Hutchinson.

Ring Master 

Mark Everingham

Assistant Ring Master 

Donna Murray

Ring Committee 

Leonie Edwards, 

Scott Edwards, 

Tracey Jacobson, 

Kath Massey, 

Cherie Mason, 

Donna Murray, 

Bec Swanbrough, 

Brooke Terry, 

Shelly Wright.

Campdraft Organisers

Scott Edwards, 

Leonie Edwards,

Joesphine Baldwin

Rodeo Events Organisers

Scott Edwards, 

Leonie Edwards 

Ground Committee 

James Harris, 

Alan James, 

Brett Cooper, 

Ken Maddocks, 

Bevan McBride, 

Tanyia McBride, 

Steve Mudryk.

Disputes Committee 

James Harris 

Scott Edwards, 

Donna Murray.

Trade Space  Co-ordinator 

Alan James 

Sponsorship  Co-ordinator 

Bianca Gilfillan  

Demo Derby Organiser

Chris Taylor

Dog Show Organisers 

Craig Spiteri  

Robbie Haidar 

Ute Show Organisers

Michelle Akins

Max Ince

Wife Carrying Organiser 

Katherine Harris

Skate Park Events  

Shayne Holstein 

Stud Beef Cattle Chief Steward  

Matt Boyle


Poultry Chief Steward 

Trevor Gorsch 

Animal Nursery Organisers 

Clayton Finlay  

Shae Finlay.

Show Girl Co-odinator

Biancia Gilfillan

PA Sytem 

Ryan Dries

Pavilion Chief Stewards

Section 6 Produce 

Brett Cooper  

Steve Mudryk

Section 7 Home Brew 

Kath Massey

Section 8 Flowers 

Ben Ellis

Section 9 Preserves 

Tammie Tang

Section 10 Cookery 

Kylie Gallagher

Section 11 Fine Art  

Anthony Pearson

Section 12 Photography  

Kylie Gallagher

Section 13 Needlework & Craft  

Tammie Tang


--------------------------------------------------------------------------------

Find out more