Management Team

2018-19 (2019 Show) 

President

James Harris

Vice Presidents 

Alan James & Leonie Edwards 

Secretary 

Colin Ince 

Assistant Secretaries 

Roslyn Ince & Leanne Dries.

Treasurer

Lloyd Butler

Assistant Treasurer 

Biancia Gilfillan 

Management Committee 

Michelle Akins, Annette Baldwin, Craig Baldwin,

Hannah Baldwin, Josephine Baldwin, Matt Boyle, 

Lloyd Butler, Wayne Carter, Brett Cooper,

Leanne Dries, Ryan Dries, Leonie Edwards,

Scott Edwards, Ben Ellis, Biancia Gilfillan,

Trevor Gorsch, Robbie Haidar, Katherine Harris,

James Harris, Ernie Holstein, Shayne Holstein,

Chloe Hutchinson, Karen Hutchinson, Colin Ince,

Roslyn Ince, Max Ince, Tracey Jacobson,

Alan James, Karen James, Greg Johnstone,

Rosemary Laing, Ken Maddocks, Bevan McBride,

Tanyia McBride,  Kath Massey, Cherie Mason, 

Greig Mason, Steve Mudryk, Donna Murray,

Wendy Murray, Craig Spiteri, Bec Swanbrough,

Chris Taylor, Brooke Terry, Ken Trappel,

Damian Worth, Brenda Wilson, Trevor Wilson,

Shelly Wright.

 

Executive Committee James Harris, Colin Ince,

Lloyd Butler, Leonie Edwards, Alan James,

Biancia Gilfillan, Karen Hutchinson.

 

Ring Master - vacant.   

Assistant Ring Master  

Donna Murray

 

Ring Committee 

Leonie Edwards, Scott Edwards,

Tracey Jacobson, Kath Massey,

Cherie Mason, Donna Murray,

Bec Swanbrough, Brooke Terry,

Shelly Wright.

 

Campdraft Organisers

Scott Edwards, Leonie Edwards,

Joesphine Baldwin

 

Rodeo Events Organisers

Scott Edwards, Leonie Edwards 

 

Ground Committee 

James Harris, Alan James, Brett Cooper,

Ken Maddocks, Bevan McBride,

Tanyia McBride, Steve Mudryk.

 

Disputes Committee 

James Harris, Scott Edwards, Donna Murray.

  

Trade Space  Co-ordinator 

Alan James 

 

Sponsorship  Co-ordinator 

Bianca Gilfillan  

 

Demo Derby Organiser

Chris Taylor

 

Dog Show Organisers 

Craig Spiteri & Robbie Haidar 

 

Ute Show Organisers 

Max Ince & Michelle Akins

 

Wife Carrying Organiser

Katherine Harris

 

Skate Park Events 

Shayne Holstein 

 

Stud Beef Cattle Chief Steward  

Matt Boyle

 

Poultry Chief Steward 

Trevor Gorsch 

 

Animal Nursery Organisers 

Clayton Finlay & Shae Finlay.

 

Show Girl Co-odinators 

Roslyn Ince & Biancia Gilfillan

 

Volunteer Catering Organiser  

Roslyn Ince

 

PA Sytem  

Ryan Dries

 

Pavilion Chief Stewards

Section 6 Produce  

Brett Cooper & Steve Mudryk

Section 7 Home Brew 

Kath Massey

Section 8 Flowers 

Ben Ellis

Section 9 Preserves 

Tammie Tang

Section 10 Cookery

Kylie Gallagher

Section 11 Fine Art 

Anthony Pearson

Section 12 Photography 

Kylie Gallagher

Section 13 Needlework & Craft 

Tammie Tang & Karen Hutchinson